Nasi dostawcy

logo_oro del desierto

Oro del Desierto

 

Jeśli połączysz idealne warunki klimatyczne, gdzie nie występują gwałtowne wahania temperatur, a nasłonecznienie trwa trzy tysiące godzin w roku i połączysz je z nadzwyczajną troską, którą otaczamy nasze gaje oliwne i cały proces pozyskiwania oliwy, począwszy od ręcznie zbieranych oliwek, poprzez wyciskanie na zimno w ciągu ośmiu godzin od zbioru, rezultatem będzie nasza 100% organiczna oliwa Extra Virgin z jej wszystkimi subtelnymi cechami i niuansami smakowymi.” - tak o swojej farmie i całym przedsiębiorstwie mówi rodzina Alonso. Ich siła tkwi w jakości, a nie ilości wytwarzanej oliwy.

Gaje oliwne i tłocznia Oro del Desierto (Złoto Pustyni) położone są na pustyni Tabernas w południowej Andaluzji, gdzie panują idealne warunki klimatyczne do uprawy drzew oliwnych.
Gospodarstwo ekologiczne, gdzie produkowana jest oliwa Oro del Desierto posiada certyfikat upraw ekologicznych UE i spełnia najwyższe normy jakości.

finca oro del desierto 2

 

Farma jest uznana i certyfikowana jako organiczna przez następujące instytucje: CAAE (Andaluzja, Hiszpania), The Soil Association (Wielka Brytania), KRAV (Szwecja), AB (Francja), BIOSEGIEL (Niemcy).
Rafael Alonso Aguilera, który wraz z bratem i ojcem stworzył Oro del Desierto, otrzymał kilkanaście nagród za zrównoważony system upraw drzew oliwnych i jest pionierem w tej dziedzinie. Jego farma i młyny są zupełnie samowystarczalne i w całości zasilane energią słoneczną. Wszystkie odpady pochodzące z produkcji oliwy są powtórnie przetwarzanie (recycling). Pulpa pozostała po wytłoczeniu oliwy jest suszona i używana jako pasza dla owiec hodowanych na farmie. Owce natomiast są “producentami” organicznego nawozu zasilającego gaje oliwne. Pestki z oliwek używane są jako paliwo w młynie.
Oliwki, po osiągnięciu optymalnej dojrzałości, zazwyczaj w pierwszych piętnastu dniach listopada, zbierane są zarówno ręcznie jak i mechanicznie (w zależności od stopnia dojrzałości owoców) i w ciągu ośmiu godzin poddawane są tłoczeniu na zimno. Uzyskana w ten sposób oliwa posiada najwyższej jakości właściwości organoleptyczne, a jej kwasowość wynosi 0,1% .

 

Recogida manual de aceituna 3

 

Oliwa w tym młynie jest głównie jednoszczepowa i powstaje z czterech różnych odmian: Arbequina, Picual, Lechin i Hoijblanca.
Oliwa posiada certyfikat SIQEV nadawany przez międzynarodową organizację QvExtra! Charakterystyczna zielono-żółta naklejka na butelce, gwarantuje klientom, że oliwa w niej zawarta jest produktem najwyższej klasy i spełnia wszystkie standardy wymagane dla oliwy Extra Virgin.

 

Oliwy tej nie można znaleźć na półkach w supermarkecie. Trafia w małych partiach do wąskiego grona zaufanych dystrybutorów na całym świecie, którzy traktują „złoto pustyni” z należnym szacunkiem.
Oliwa co roku nagradzana jest na najważniejszych międzynarodowych konkursach. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat zdobyła tytuły w następujących konkursach:

nagrody_oro

 

• 2015 - Expo Bio Milan, Włochy - najlepszy aromat roku oliwy jednoszczepowej, 9,2 punktów na 9,5 możliwych
• 2014 - Oil Expo, Mediolan, Włochy - złoty medal dla oliwy jednoszczepowej (Oro del Desierto Hojiblanca)
• 2014 - Oil Expo, Mediolan, Włochy - najlepsze opakowanie (Oro del Desierto Hojiblanca)
• 2014 - Olive Japan, Tokio, Japonia - srebrny medal
• 2013/2014 - World’s Best Olive Oil - Top 25 Best Olive Oil Mills
• 2014 - CIOOA, Kopenhaga, Dania - Excellence, Gran Menzione
• 2014 - Olive China 2014 Competition, Pekin, Chiny - złoty medal
• 2013 - Flos Olei, Rzym, Włochy - 94 punkty na 100 możliwych
• 2013 - Olio Capitale, Triest, Włochy - semifinalist
• 2013 - Molise, Włochy - najlepszy Extra Virgin Olive Oil Medium Fruitness (średnioowocowy)
• 2013 - Olive Oil Expo BIO, Mediolan, Włochy - złoty medal, Monocultivar (jednoszczepowa)
• 2013 - Olive China Competition, Pekin, Chiny - złoty Medal
• 2012/13 - szósta pozycja w rankingu Najlepsze Oliwy Świata
• 2012/13 - Top 10 Best Olive Oil Mills World’s Best Olive Oil

 


 

logo_lamaya

Agricola La Maja

 

Agricola La Maja, to rodzinna firma produkująca oliwę od 1997 roku, w skład której wchodzą gaje oliwne, tłocznia i linia produkcyjna do butelkowania oliwy. Znawcy oliwy wiedzą, że najlepsza oliwa powstaje tam, gdzie w jednym miejscu skupiają się wszystkie etapy produkcji oliwy: uprawa, zbiór, tłoczenie, przechowywanie i butelkowanie.
Agricola La Maja oliwa powstaje z owoców odmiany Arbequina. Oliwa z oliwek Arbequina ma lekki posmak owoców, jest delikatna i łagodna w smaku. Idealnie nadaje się do spożycia na surowo, świetnie komponuje się z warzywami, grillowaną rybą i mięsem.
Gospodarstwo wraz z gajami oliwnymi znajduje się w prowincji Navarra. Navarra to niewielka prowincja w północno-wschodniej Hiszpanii, znana głównie wielbicielom wina i pielgrzymom przemierzającym Camino de Santiago. Znana też dobrze jest jej stolica Pampeluna, gdzie w lipcu odbywa się rozsławiona przez Hemingwaya fiesta San Fermin, związana nieodłącznie z gonitwą byków. Navarra to Pireneje, kraj Basków, zielone wzgórza, wilgotne lasy, rzeki i głębokie kaniony.
Agricola La Maja drzewa oliwne uprawiane są z pasja i dbałością o równowagę ekologiczną. Kiedy oliwki pod koniec października zaczynają dojrzewać, w Agricola La Maja zaczynają się zbiory. To najbardziej gorący okres w życiu firmy. Teraz liczy się perfekcjonizm, delikatność, dbałość o szczegóły i czas. Oliwki muszą być delikatnie zebrane. Żadna nie może zostać uszkodzona. Zbiór przeprowadza się mechanicznie, oliwki zbierane są bezpośrednio z drzew, żadna nie spada na ziemię. Unika się w ten sposób obijania owoców. Obity owoc bardzo szybko się psuje i niszczy smak oraz unikatowe właściwości oliwy.
Aby oliwa była najwyższej jakości i posiadała najniższą kwasowość, jednym z kluczowych elementów jej produkcji jest czas pomiędzy zbiorem oliwek a momentem rozpoczęcia produkcji. W Agricola La Maja ten czas nigdy nie przekracza 12 godzin. W tym czasie oliwki docierają do tłoczni, gdzie są czyszczone i poddawane mechanicznej ekstrakcji na zimno, czyli w temperaturze poniżej 25 stopni. Wyższa temperatura tłoczenia pozbawia oliwę jej fantastycznych właściwości. Wyższa temperatura tłoczenia pozwoliłaby wprawdzie uzyskać większa ilość soku z owoców, ale otrzymany produkt nie mógłby być już nazwany Extra Virgin.
Oliwa przechowywana jest w zbiornikach ze stali nierdzewnej, w stałej temperaturze 18-20 stopni Celsjusza, gdzie nie ma kontaktu ze światłem ani powietrzem. Butelki z oliwą napełniane są w miarę zapotrzebowania i składanych zamówień.
Oliwa produkowana w Agricola La Maja jest doskonałej jakości, a jej kwasowość wynosi zaledwie 0,1% i jest najniższa z możliwych.

Oliwa została doceniona przez smakoszy na całym świecie. Nie można jej dostać w supermarketach i jest skierowana do osób ceniących wysoką jakość produktu.

Oliwa posiada certyfikat SIQEV nadawany przez międzynarodową organizację QVExtra. Charakterystyczna zielono-żółta naklejka na butelce, gwarantuje klientom, że oliwa w niej zawarta jest produktem najwyższej klasy i spełnia wszystkie standardy wymagane dla oliwy Extra Virgin.
Od momentu rozpoczęcia produkcji oliwa z Agricola la Maja została uhonorowana na wielu międzynarodowych konkursach. Najważniejsze nagrody z ostatnich lat:

nagrody_lamaya

• 2014 - Der Feinschmecker - złoty medal
• 2014 - Olive Japan - złoty medal
• 2014 - Los Angeles Extra Virgin Olive Oil Competition - najlepsza w swojej klasie
• 2014 - NYIOOC (New York International Olive Oil Competition) - złoty medal
• 2013 - NYIOOC - srebrny medal
• 2013 - Flos Olei - najlepsza cena i jakość na świecie
• 2011 - Terraolivo Jerusalem – złoty medal