O nas

Nasza firma powstała z pasji do podróży i obsesyjnej miłości do kuchni śródziemnomorskiej. Podróżując po krajach basenu Morza Śródziemnego zawsze przywoziliśmy ze sobą zapas oliwy najwyższej jakości. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jeśli chcemy odtwarzać smaki kuchni hiszpańskiej, włoskiej, libańskiej, greckiej czy marokańskiej to naszą bazą musi być oliwa. I nie może to być oliwa z supermarketu. Oliwa, której próbowaliśmy podczas naszych podróży miała smak (różny), zapach (zawsze porywający), przyjemnie drapała w gardle, odznaczała się mniejszą lub większą pikantnością, jednym słowem miała charakter i powodowała uzależnienie.

 

Coś dla każdego

Oliwa jednoszczepowa, z hiszpańskich odmian, którą Państwu proponujemy, ma różny profil smakowo-zapachowy, w zależności od rodzaju oliwek, z których została wyprodukowana i regionu z którego pochodzi.
Delikatna i łagodna, zrównoważona i harmonijna Arbequina z lekkim posmakiem migdałów, karczochów i pomidorów. W zależności od regionu, w którym jest produkowana występuje w różnych odcieniach i nutach smakowych.
Hojiblanca - intensywnie owocowa, ale pikantna w końcowym posmaku, mocna, z nutami pomidora, jabłek i bananów.
Średnio intensywna odmiana Lechin z aromatem zielonych oliwek i suszonych owoców, w smaku zbalansowana i lekko owocowa, a w końcowej nucie z akcentami goryczkowo-pikantnymi.
Pachnąca świeżo skoszoną trawą odmiana Picual, intensywna w smaku z wyraźnie odczuwalną goryczką.

 

Najwyższa jakość oliwy extra virgin

Każdy, kto choć trochę zna się na produkcji oliwy, wie, że ta najlepsza nie może być tania. Oliwa, którą znajdziecie Państwo w naszym sklepie pochodzi z rodzinnych gospodarstw, prowadzonych przez pasjonatów, oddanych swojej pracy całym sercem, którzy tworzą wyjątkowej jakości, najwyższej klasy oliwę, nagradzaną na międzynarodowych konkursach i rekomendowaną przez przewodniki i autorytety w świecie gastronomii.

Każda z naszych oliw pochodzi z certyfikowanych upraw i jest poddawana stałym analizom i kontrolom jakości. To oliwa z najwyższej półki, dla osób ceniących jakość.

 

Zaufanie

Podstawą naszej relacji z klientami jest zaufanie. Nie sprzedajemy oliwy, której pochodzenia nie znamy. Nasza oliwa pochodzi z trzech gospodarstw, które znamy osobiście i z którymi utrzymujemy bezpośrednie relacje. Jesteśmy jedynym ogniwem łączącym klienta i producenta oliwy. Nie korzystamy z usług pośredników. Wiemy, co sprowadzamy i od kogo. Oliwa, którą Państwu oferujemy jest tłoczona na zimno w ciągu kilkunastu godzin od momentu zbioru, producenci korzystają tylko i wyłącznie z oliwek, które uprawiają na własnych plantacjach, a plantacje te prowadzone są w sposób zrównoważony i ekologiczny. Sprowadzamy limitowane partie, dzięki temu gwarantujemy świeżość naszych produktów. Oliwa jest produkowana i rozlewana do butelek w jednym miejscu. Jednym słowem: wiemy co jemy!